RSS
środa, 20 czerwca 2012
Kolejne muzyczne doznania...

Witajcie,

 

Minęło wiele czasu od ostatnich informacji zamieszczanych na naszym blogu. Ale nie oznacza to, że nic się nie wydarzyło w tym okresie. Wręcz przeciwnie! Ostatni koncert zespołu w klubie Blues&Rock wypadł znakomicie. Podczas występu odbyła się kolejna, w ostatnim czasie premiera utworu. Pierwszy raz został wykonany „Krzyk”, protest song, który odnosi się do obecnej sytuacji w naszym  kraju. Już niebawem będzie można usłyszeć ten utwór w Poznaniu, gdzie zespół wystąpi na plenerowym koncercie w Stajence Pegaza,  26.06 o godzinie 20.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!

 

Zespół zakwalifikował się również do bardzo ważnych przeglądów muzycznych. Już 17 lipca Last Will będzie brał udział w eliminacjach do Missisipi Warta Blues, gdzie zaprezentuje swoje utwory licząc na to, że uda się przejść do kolejnego etapu i wystąpić na dużej scenie!! Trzymajcie za nas mocno kciuki w godzinach popołudniowych tego dnia!!!

W lipcu zespół czeka wyjazd do Śremu, gdzie wystąpi na przeglądzie Lemoniada. Zapraszamy strasznie gorąco, gdyż głosować będą mogły wszystkie osoby, które zakupią bilet wstępu na koncert. Więcej szczegółów na ten temat już w krótce.poniedziałek, 23 kwietnia 2012
KILKA SŁÓW O TYM CO DALEJ...

Wiele ciekawych rzeczy dzieje się w Last Will. Zespół rozwija skrzydła, czego owocem były ostatnie koncerty. A to nie wszystko…pojawiły się nowe, aktualne profile na portalach muzycznych:

 www.myspace.com/lastwillpoland
http://last-will.muzzo.pl/

Zapraszamy do odwiedzania i polecania!!

 Laści duży nacisk kładą na nowy materiał, który jest ogrywany na próbach. W chwili obecnej możemy zdradzić, że kończą się już prace nad nowym utworem!! Bardzo ważnym utworem!! Jest to pierwszy w historii zespołu protest song, w pełni zaangażowany w obecną sytuację w naszym kraju. Dojrzewaliśmy bardzo długo, do tego aby pieśń ta ujrzała światło dzienne. Ale trzeba się odważyć i powiedzieć co boli ludzi w naszym kraju. Muzyka zawsze była, jest i będzie najlepszym środkiem przekazu, który mobilizuje do działania. Liczymy na to, że nasz utwór również będzie mobilizował.

 Ponadto członkowie zespołu podczas długiego weekendu rozjadą się po Polsce, gdzie będą promować zespół, spotykając się z sympatykami, uczestnicząc w wywiadach, a także wybierając potencjalne miejsca na koncerty. Wokalista Mikołaj Grandke i perkusista Marek Dewicki w dniach 3 – 6 maja wybierają się na Pomorze. Panowie odwiedzą: Rewal, Niechorze, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Kołobrzeg, Sianożęty.  Ustronie Morskie, Dąbki, Mielno, Darłowo, Darłówko, Jarosławiec, Ustkę, Poddębie, Dębinę oraz Rowy.

Gitarzysta Sali oraz basista Głocz pojawią się w Skorzęcinie i okolicznych miejscowościach wypoczynkowych. Gitarzysta Paweł Piechorowski zostaje na posterunku i będzie przygotowywał muzykę do nowych kawałków.

 

Zapraszamy do skorzystania z możliwości spotkania z muzykami!! Jest to bardzo dobra okazja do tego, by w fantastycznych wakacyjnych warunkach mieć bezpośredni kontakt z muzykami.

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia na trasie!!czwartek, 15 marca 2012
Z wolnej stopy...

Tak czasami siedzę i rozmyślam nad tym naszym muzykowaniem...nad tym gdzie jesteśmy, co robimy, czy idziemy w dobrą stronę?? Ale w którą stronę iść? Jest tylko jeden kierunek, grać na scenie dla ludzi...bo dzięki temu tak bardzo czujemy to wyjątkowe uczucie w środku, które przeżyć może tylko muzyk stojący na scenie podczas koncertu....

 

Za tydzień, 24 marca gramy kolejny koncert. Tym razem Last Will wybiera się do Szamotuł (Wielkopolska). Zagramy w klubie Soprano. Jest to wyjątkowy koncert, gdyż po raz pierwszy zespół zagra w nowym składzie. Przypomnijmy, że w tym roku do zespołu dołączył gitarzysta Paweł Piechorowski, który zastąpił założyciela zespołu Heviego. Ponadto w kapeli grają Marek Dewicki (który dołączył pod koniec 2011 roku - perkusja), Sali (gitara), Głocz (bas) oraz Mikołaj Grandke (wokal). Podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko nowych muzyków w akcji, ale również nowe utwory, które aktualnie ogrywane są na próbach. Sami jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie, dlatego z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami zarówno w Szamotułach (mamy informację, że liczba miejsc jest ograniczona, a w sprzedaży pozostało niewiele biletów), jak również w Poznaniu 14 kwietnia!!!!!!

 

Do zobaczenia...

poniedziałek, 13 lutego 2012
Nadszedł czas powrotu...

Witajcie ponownie...

W życiu, jak to w życiu...czasem jest przyjemnie, a czasem wiatr wieje w oczy...Last Will dostało po oczach i to nie wiatrem, a burzą piaskową. Niestety działalność zespołu została zawieszona nie prawie rok!!

Nadszedł jednak pozytywny czas i zespół wraca na polskie muzyczne szlaki!! W ciagu ostatnich miesięcy nastąpiło tak wiele zmian, że trudno o nich wszystkich napisać! Najważniejsze dotyczą zmian w składzie. Do zespołu dołączyli Marek Dewicki (perkusja), który zastąpił Stopę oraz Paweł Piechorowski (gitara), który zastąpił założyciela zespołu Heviego.

 

W chwili obecnej zespół pracuje nad nowym materiałem, zmianami w aranżacjach dotychczasowych utworów. Już w kwietniu Last Will rozpoczyna koncertowe granie! Oczywiście zaczynamy w Poznaniu w Forcie Colomb, gdzie odbędzie się pierwszy pełnometrażowy koncert zespołu po reaktywacji. Impreza połączona będzie z urodzinami wokalisty.

 

Już niebawem pojawi się na blogu więcej informacji, ciekawostek, może nawet wywiadów i rozważań filozoficznych, które tak bardzo intrygują Last Willowców;)!!!!!

piątek, 10 września 2010
KONCERTY TELEDYSK I CZAS ZMIAN!!!

Na kilka godzin przed koncertem w Murowanej Goślinie atmosfera w zespole jest idealna. Jedyne zmartwienie spędzające sen z powiek, to brak sali prób. Od dwóch miesięcy zespół nie może znaleźć odpowiedniego lokum. Nie przeszkadza to jednak w niczym!! Kontraktowane są nowe koncerty, a te które odbyły się do tej pory zakończyły się ogromnym sukcesem!! Rozpoczęło się rewelacyjnym występem we Wrześni na rockowej sobocie. Wielka scena, dobre nagłośnienie i publiczność, która domagała się aż trzech bisów!!! Oczywiście jej potrzeby zostały zaspokojone i zespół zagrał na 120%. W czasie tego koncertu kręcony zostal materiał na teledysk, który jest w końcowej fazie przygotowań.

Również duża frajda czekała na Lastów w Bralinie na zlocie motocyklowym!! w loterii fantowej wokalista i pałker wygrali farbę do ścian i damską koszulę!! Ponadto zespół został rewelacyjnie przyjęty i  jako jeden jedyny bisował dwukrotnie!! Muzycy dali z siebie naprawdę mega dużo emocji!! Całość zakończył pokaz sztucznych ogni! Należy zaznaczyć, że po raz pierwszy kapela wybrała sie w trase nowym środkiem transportu - amerykańskim chevroletem!! Jeśli na ulicach swych miast ujrzycie piękne czerwone amerykańskie cacuszko, z napisami Last Will, to właśnie chłopacy mkną na koncert:) Zespół posiada obecnie dwa środki transportu, zatem może dojechać bezproblemowo w dowolne miejsce Polski i Europy!!

 

Tradycyjnie zapraszamy Was na najbliższe koncerty!! Zaglądajcie na nasz profil na youtubie, gdyż już niebawem pojawią się nowe nagrania i teledysk!!

poniedziałek, 12 lipca 2010
Z OSTATNIEJ CHWILI!!!! TELEDYSK!!!

Już pisaliśmy o najbliższych koncertach!! a teraz dodatkowo mamy miłą niespodziewaje!! już za parę dni 17.07 we Wrześni przy okazji naszego koncertu będą kręcone sceny do klipu!! Zapraszamy Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu:) Pamiętajcie Amfiteatr Września godzina 19!!!!!

wtorek, 06 lipca 2010
No to lecimy...:)

Oj jak wiele mamy do przekazania:)

 

Na wstępie PRZEPRASZAMY wszystkie osoby, które liczyły, że zobaczą nas na zlocie we wrześni oraz w niedzielę na Zamku w Poznaniu. Zdajemy sobie sprawę, że to niemiłe doświadczenie dla Was było...ale cóż...tak to wygląda jeśli organizatowrzy najpierw drukują programy koncertów, a później o tym informują zespół. Liczyliśmy bardzo na spotkanie z Wami ale coż...nie udało się i jest nam z tym bardzo źle! :(

 

 

No ale rozpoczął się sezon wakacyjny! A zatem także trasy koncertowe i nie tylko:) Już dziś zapraszamy Was na nasze koncerty! Mimo, że nasz wokalista w różnych kręgach zwany Księżniczką jest pochłonięty obroną mgr i sesją trwającą przez cały LIPIEC!!!!!! to Last Will nie zabraknie w Polsce:) Już od dawna wiadomo o koncercie we Wrześni 17.07 !! zapraszamy gorąco, gdyż sceneria Amfiteatru jest wspaniała! a chłopacy czują wielkie ciśnienie na granie:) no i zachętą jest wstęp za freeeee:D

A teraz kolejna piękna niespodziewajka! dla osób, które kochają jednoślady i dobrą muzyke:) Last Will zagra 07.08 na zlocie motocyklowym w Bralinie! To będzie niezapomniane wrażenie!! A wszystko to jest efektem wytężonej pracy Naszej Pani Menago, której dziękujemy serdecznie! Dostajemy również zapytania, czy możmy zagrać na innych zlotach. Niestety tego rodzaju imprezy nakładają sie terminami, a Last Will jeszcze nie ma swojego samolotu i nie może przedostać się z północy na południe Polski w ciągu 2 - 3 godzin!! Ale gdybyśmy mieli własnego samolota....to....;) strach myśleć!!

 

no i na koniec taki mały bonusik od nas dla Was! Tak to prawda, że miało się to stać już w maju ale...no cóż nie udało się:) Natomiast termin zarezerwowany i 19.07 Laści wchodzą do........STUDIA!!!!! Mamy nadzieję, że uda nam się nagrać to co zaplanowaliśmy! Efekty tej pracy będą zapewne dostępne na naszej stronie może już nawet pod koniec lipca.

 

JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY NA KONCERTY!! CZEKAMY NA WASZE SZALEŃSTWO POD SCENA!!!!!!!

sobota, 05 czerwca 2010
Ważny koncert, ważne chwile, piękne sny...

Czas płynie nieubłaganie, a pracy jest tyle, że głowa boli. Kaźdy z muzyków ma wypełniony kalendarz od rana do wieczora. Pojawiają się problemy ( o zgrozo) z terminami koncertów. Zespół dostał zaproszenie na międzynarodowy zlot motocyklowy. To ważny moment, ważna chwila. Niestety może się okazać, że kapela będzie musiała zrezygnować z zagrania. Negocjacje dotyczące przesunięcia godziny występu trwają. A nie jest to proste...gdyż Last Will miało tam zagrać w doborowym towarzystwie:)

 

Czas pokaże jak negocjacje się zakończą. A już dziś zapraszamy do Poznania do Fortu Colomb!! występ ma rozpocząć się planowo o 20. To wyjątkowy koncert...atmosfera po ostatnim koncercie w ZAK-u jest wysmienita. Zespołowi tak dobrze jescze się nie grało. Last Will rozwija skrzydła i szykuje się do startu! Zapnijcie pasy bo może mocno trząść:) Spotykamy się z pytaniami co sprawia, że dzisiejszy koncert jest taki wyjątkowy. Spieszymy z wyjaśnieniem:) Oprócz atmosfery w Last Will jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik! Jest to pierwszy wspólny koncert z Ustami Mariana. Te dwa zespoły poznały się stosunkowo niedawno, ale bardzo przypadły sobie do gustu. Połączenie muzyki Lastów z Ustami daje potężnego energetycznego kopa. Ponadto nie jest tajemnicą, że oba zespoły planują wspólną trasę koncertową!!!!!! Już latem mają zamiar odwiedzić kawał Polski. Przypominamy również, że istenieje możliwość sponsorowania trasy. Zapraszamy chętnych sponsorów do kontaktu z Panią Menago.

 

 

Sny...oderwanie od rzeczywistości... piękne chwile uniesienia...spełnienie marzeń...to dziś jest ten dzień, w którym sen staje sie rzeczywistością...

piątek, 16 kwietnia 2010
Wiatr wieje w oczy...

Tragiczne wydarzenia ostatnich dni wprowadziły zawirowania do kalendarza Last Will. Odwołany został sobotni koncert na Zamku w Poznaniu, gdzie miła mieć miejsce premiera utworu "Życie". Pojawiły się też problemy z salą prób, i zespół został "bezdomny", czego efektem był brak prób od miesiąca. Udało nam się jednak nagrać domowym sposobem w garażu utwór "7 godzin". I tu pojawia się pierwsza miła informacja. Utworem tym zakwalifikowaliśmy sie do finałowej 9 przeglądu FAMA. Liczymy, że wspomożecie nas głośno 20.IV w Starym Kinie w Poznaniu. Los tak chciał, że właśnie wtedy odbędą się dwie premiery naszych utworów. Wspomnianego wcześniej "Życia" oraz bardzo osobistego kawałka "Wspomnienie".

 

W najbliższych dniach przewidywana jest również mała atrakcja! Rozglądajcie się po polach otaczających Poznań, bo na środku jednego z nich możecie ujrzeć 5 facetów z rozstawionym sprzętem! Nie pytajcie dlaczego;) Sami nie wiemy!!!!

 

I tak już na zakończenie! Jeśli jesteś chętna/chętny, aby wziąć udział w nagraniu klipu do piosenki "7 godzin", albo masz znajomych, którzy chcieliby przeżyć taką przygodę, to koniecznie zgłoście się do naszej Pani Menago, no ewentualnie do któregoś z muzyków;)

 

DO ZOBACZENIA 20.IV W STARYM KINIE!

11:53, lastwill
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 marca 2010
Koncerty, koncerty, koncerty!
Last Will zagra już 13.03 w Murowanej Goślinie (nowe kawałki murowane więc musicie tam być!) oraz 10.04 w Poznaniu dla chorych dzieciaków. Tak, tam też MUSICIE być!
 
1 , 2